Report z Natsuconu 2015: Z mého pohledu

28. srpna 2015 v 22:46 | Emily Rook |  Zaujalo mě
Mám takový pocit, jako bych od pátku minulého týdne jela jen s malými přestávkami na spánek až do dnešního večera. Zčásti za to může moje prokrastinace (jako že jsem dnes večer došívala jednu zakázku od kamarádky), zčásti program, co jsem měla tenhle týden (tančila jsem na táboře od rána do večera, hell yeah), zčásti - ano, na to od nadpisu článku všichni určitě čekáte - Natsucon.

Neznalí nechť si v odkazu přečtou něco o této akci, já přejdu rovnou na věc. Jak moc jsem se tam tenhle rok bavila?

No, tak... Za sebe oznamuji, že toto byl nejlepší con, na kterém jsem byla. (I když to nemám moc s čím porovnávat. Byla jsem jen minulý rok na cosplayparty a předešlém natsuconu. Ale možná i proto mě tenhle ročník natsuconu hodnotím tak kladně.)

Tedy, při příchodu před budovu konání mě ze začátku nepěkně překvapila fronta - ne, přímo kolona - návštěvníků conu, cosplayerů, lolit a dalších, co se pokoušeli dostat dovnitř. A to jsem tam byla tak čvrt, půl hodiny před otevřením hlavních dveří. Při čekání se mi tedy krásně vylepšila nálada do mínusu, ale to, co následovalo potom, bohatě vynahradilo veškeré útrapy zažité před vchodem.


  • Cosplaye, cosplaye, a ještě jednou cosplaye! Třeba ty, co jsem nosila.
V pátek jsem na akci přišla už plevlečená za Lisbeth ze Sword art online. (To anime jsem sice celý neviděla... Ale co, mám cosplay a k tomu společnost, Silicu v podání úžasné AniZu. Photo by Inari. A já jsem to růžovovlasé.)


V sobotu jsem vytáhla zde již zmiňovaného Žlutého draka Zena z Akatsuki no Yona, společnost mi dělal Modrý drak Shin-ah, také v podání AniZu. Jo a... Fotograf je taky ten samý.


V neděli jsem cosplayovala Emily Kaldwin ze hry Dishonored. Fotka od Krtka.


Ale už konec s tím narcismem. Jsou tu i další cosplayeři které musím zmínit. Pamatujete si ještě na článek, ve kterém jsem psala o svých pěti nejoblíbenějších počítačových hrách? A pamatujete si, jak jsem na třetí místo umístila Bioshock infinite? Tak do čtyř cosplayů z této hry jsem narazila. A vyblejskla jsem si "bohužel jen" jenom dvojčata Lutecovi, ale zase s perfektním roleplayem.
Zeno: Můžu si vás vyfotit?
Rosalinda Lutece (Mary): Hlava...
Robert Lutece (Kuromaru): ...nebo orel?
Zeno: Orel!
*hází se korunou*
Robert Lutece: Hlava.
Rosalinda Lutece: To je škoda.
Robert Lutece: Ale aspoň bude mít pěknou fotku.


(Když na to teď koukám, ona mi ta Elizabeth přeci jen vlezla do pozadí.)

Pak tu máme (podivně vycvaknuté, bohužel) duo ze hry Bastion. V podání AniZu a Sharda.


Sem jsem chtěla dát mojí fotku, ale vyšla rozmazaně... Tak se podívejte na fotku od Inariho. Oz Vessalius z Pandora hearts, by Rin. (Všimnětě si té kosy!)


  • Japonská cukrárna. Musím se přiznat: V tu dobu co byla otevřená jsem vysedávala na přednášce, tak jsem svému Modrému drakovi vtiskla do dlaně nějaké peníze se slovy "něco mi kup"... A tak jsem k obědu měla dango, matcha mochi, a jakoýsi bochánek s rybičkou plněnými sladkými fazolkami, u nichž neznám název. Ale celkové to bylo moc dobré, i když chuť trochu nezvyklá.
  • V minulém bodu jsem se zmínila o přednáškách: Poslechla jsem si tři. První, od Arashi, trendy v cosplayové komunitě s postupem času (nebo tak nějak), která mě pobavila, Jak se uživit kreslením od Yuffie, které mě překvapila (al bohužel jsem nebyla na celé přednášce, čtvrt hodiny před koncem jsem musela letět kvůli focení cosplaye), a nakonec Alternativy k photoshopu, pojednávající o programech ke kreslení, která mě nadchla (a donutila mne přijmout to, že mám rozbitý grafický tablet. Takže i když vím o spoustu šikovných prográmcích, stejně si v nich teď pořádně nezakreslím).
  • Vyzkoušela jsem zde i nějaké elektronické vychytávky, ke kterým se jinak moc nedostanu: Laser game, Just dance a to nejlepší, Oculus rift. Takový ty brýle co si nasadíte na hlavu a máte pocit že jste někde úplně jinde. Já zrovna měla zapnutou nějakou simulaci města, kde jsem se jen pohybovala podle směru kam jsem se dívala. (Dalo nám s Modrým drakem práci, přijít na to, jak se to ovládá...) Byl to takový vysoce realistický simulátor létání, ale po sundání Oculus riftu se mi trochu dělalo špatně a točila se mi hlava. Není divu, ten zážitek je docela dost reálný.
  • Moc jsem (mimo jídla, heh) nenakupovala, jen jednu placku jako dárek a tohohle miláčka - Bezpáteřáka z Cesty do fantazie! Dobře, v neděli odpoledne mě museli krmit ostaní, neboť mi už zbylo jen na metro, ale stálo to za to. (Jen... Chudáci ti, kterým jsem snědla sušenky. Omlouvám se vám.)

  • Kočičí kavárna. Nebyla sice přímo v areálu Natsuconu, ale asi půl kilometru od budovy. Kočičí kavárna je kavárna jako každá jiná, s jedinou vyjímkou: Společnost vám krom obsluhy dělá banda koček, se kterýma si můžete hrát, mazlit... Pokud jste milovníci těchto čtyřnohých chlupáčů, zavítat tam je povinnost.
  • Jako poslední puntík dám varování pro ty, kteří by se chtěli na cony někdy vydat. Pokud si všimnete sympatické osoby druhého pohlaví, ujistěte se, ŽE JE TA OSOBA DRUHÉHO POHLAVÍ. V této komunitě se crossplay vcelku stal věcí, a to věcí, kterou podporuji (vždyť i já crossplayovala), jen někteří v tom jsou až moc dobří.
Nu... Po dopsání článku musím konstatovat, že spíš než report z Natsuconu jsem vypsala své zážitky z deníčku a okořenila to tuctem fotek. Tak jsem radši za nadpisek článku přidala dvojtečku a doslov k tomu. Abyste si udělali lepší obrázek, co od článku očekávat.

Jestli jste studenti, přežijte začátek školního roku! (Já osobně se těším, až si prvního září konečně pořádně odpočinu... Ale pokud nejste jako já, držte se, a sejdeme se u dalšího článku, který snad bude obsahovat už i moje kresbičky.) Loučím se s vámi!
 


Komentáře

1 jam-session jam-session | 29. srpna 2015 v 13:14 | Reagovat

Sice těmhle japonským záležitostem vůbec nerozumím, resp. mi to nic moc neříká, ale muselo to být skvělý. Moji kamarádi jezdívali za trpaslíky na lotr larpy, což jsem jim už tehdy hrozně záviděla, a tohle mi připadá hodně podobné (ty kostýmy, jednotné zaměření, atmosféra and stuff). Takže tobě také závidím. Fotky jsou super, je vidět, že jsi velký nadšenec. ;)
Jé, vždyť já vlastně takový neznalec a ignorant nejsem - viděla jsem Cestu do fantazie a bylo to super! :P :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama